Pokračování Dieselgate - do podezření z podvodu se dostalo i mnichovské BMW
Dva a půl roku po vypuknutí skandálu falšování výsledků emisních hodnot u dieselových motorů se k Volkswagenu a Daimleru dostalo na pranýř i BMW. V úterý se BMW stalo poprvé předmětem žaloby v souvislosti s emisním podvodem. Prozatímní oficiální stanovisko BMW cílenou manipulaci s výsledky nepřipouští.
I u BMW se objevuje podezření, že dodávalo do svých automobilů software, jehož účelem bylo papírově snížit množství vypouštěných škodlivin do ovzduší. Den před tiskovou konferencí prohledali úředníci státního zastupitelstva sídlo společnosti v Mnichově a výrobnu motorů v rakouském Steyru.
Údajná chyba při nahrávání řídícího software
Ředitel společnosti BMW vždy zdůrazňoval, že u jejich motorů k manipulaci se softwarem pro řízení emisí dieselových motorů nedocházelo. Úředníci si nicméně pořád stojí za svým a požadují krok v podobě svolávací akce pro zhruba 11 400 automobilů. V interních testech bylo zjištěno, že došlo k přiřazení správně vyvinutého softwaru k nesprávným verzím modelu motorů. BMW tedy nadále předpokládá, že se jedná o incident související s chybným přiřazením a nikoli o cílenou manipulaci s hodnotami emisí.
Státní zástupci se mobilizovali 22. 2. 2018, kdy BMW oficiálně připustilo, že došlo k instalaci nepřípustného zařízení. Dne 27. 2. začalo předběžně vyšetřování tohoto důvodného podezření manipulace s výsledky testů.
Mnichovské státní zastupitelstvo již nějakou dobu vyšetřuje automobilku Audi, součást koncernu Volkswagen, pro obdobné podezření manipulace s emisemi.
Zdroj úvodní fotografie: Maxpixel
Mohlo by vás zajímat:
Tady se zase někdo tváří, jako by nebylo jasné, že ty podvody dělaly v určité době všechny evropské automobilky.
Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
Přihlásit se