V nejsušší poušti na světě vyroste gigantická hybridní solární elektrárna
Společnost Solar Reserve dostala povolení od chilské vlády a může tak začít se stavbou hybridní solární elektrárny v Copiapo v oblasti pouště Atacama. Výkon elektrárny je stanoven na 260 MW, což ji zařadí mezi deset největších solárních elektráren na světě.
Společnost Solar Reserve se zabývá stavbou hybridních koncentrátorových solárních elektráren, které jsou schopné nepřetržitě dodávat elektrickou energii. Slovo hybridní v této souvislosti představuje kombinaci klasických fotovoltaických panelů s CSP elektrárnou (Concentrated Solar Power).
Solar Reserve postavila hybridní solární elektrárnu Crescent Dunes (na obrázku) v Nevadě v USA a právě tato elektrárna bude sloužit jako předloha pro chilský solární projekt. Dojde ovšem k podstatnému navýšení instalovaného výkonu ve srovnání s již fungující elektrárnou, která disponuje instalovaným výkonem 110 MW.
Elektrárna bude schopna vyrábět elektřinu i v noci
Jak je již uvedeno výše, podobně jako elektrárna Crescent Dunes také elektrárna v Copiapo bude tvořena jak fotovoltaickými panely, tak CSP technologií s uložištěm tepelné energie na bázi roztavené soli. Elektřinu tak může dodávat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.
Solar Reserve odhaduje, že chilská elektrárna bude schopna produkovat více než 1 800 GWh elektrické energie za rok. Dokončení výstavby je očekáváno v roce 2019.
Kromě již zmíněných projektů v USA a Chile vyvíjí společnost Solar Reserve další elektrárnu v Jihoafrické republice. Konkrétně jde o elektrárnu v oblasti Redstone s plánovaným instalovaným výkonem 100 MW.
Autor úvodní fotografie: Amble
Mohlo by vás zajímat:
Nejsušší poušť je Antarktida... Ale vím, že chcete zaujmout
Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
Přihlásit se