Spojené království, Finsko a Estonsko nacvičovaly ochranu infrastruktury v Baltském moři
Po loňské sabotáži plynovodů Nord Stream 1 a 2 a letošním poškození plynovodu Balticconnector a přilehlých komunikačních kabelů se ochrana energetické infrastruktury dostává do popředí pozornosti. Námořnictva a další bezpečnostní složky tří evropských zemí tak na začátku prosince nacvičovaly ochranu podmořské infrastruktury v oblasti Baltského moře.
Loňské a letošní incidenty přiměly řadu zemí Evropy posílit ochranu podmořské infrastruktury, ať už energetické či komunikační. Po loňském poškození plynovodů Nord Stream 1 a 2 došlo k dalšímu incidentu i v letošním roce, kdy byl 8. října poškozen plynovod Balticconnector spojující Finsko a Estonsko.
Podle posledních informací byl plynovod s největší pravděpodobností poškozen nákladní lodí Newnew Polar Bear, která je registrována v Hongkongu. Podle vyšetřovatelů je však prozatím příliš brzo soudit, zda byly plynovod a telekomunikační kabely poškozeny nešťastnou náhodou, nebo úmyslně.
Na ochranu podmořské infrastruktury se zaměřilo i námořní cvičení, které proběhlo na začátku tohoto týdne. Cílem cvičení bylo podle finských zástupců vyvíjení schopnosti monitorování a ochrany podmořské infrastruktury a odrážení podmořské vojenské hrozby.
"Po incidentu s Balticconnectorem mnoho zemí v oblasti Baltského moře posílilo spolupráci a vlastní národní operace námořního dohledu," řekl Janne Huusko z finského velitelství obrany.
Všechny tři země jsou sice členy NATO, podle agentury Reuters však cvičení probíhalo v rámci skupiny Joint Expeditionary Force, kterou vede Spojené království. Toto uskupení sdružuje pobaltské a severské země spolu se Spojeným královstvím a Nizozemskem.
Spojené království letos v říjnu podle Reuters uvedlo, že plánuje zesílit vojenské aktivity v severní Evropě. Tento krok má zahrnovat nasazení 20 tisíc vojáků v průběhu příštího roku, kteří budou mít za cíl ochranu kritické infrastruktury.
Mohlo by vás zajímat:
Státy Nato nacvičují ochranu podmořské infrastruktury, kterou před tím sami zničily.....
A proruzké síly už mají důkazy?
Vyšetřují snad orgány v trestním řízení a ne nějaké proruské síly, ale jak vidím jste bdělí a hledáte vnitřního nepřítele. Jak tady čtu Vaše příspěvky vy byste mohl hlásit zprávy v České televizi nebo psát internetové stránky forum24. :)
Tam to vypadá stále růžově jenže to je jako poslouchat za 2 světové Německé rádio.
realita vypadá takto:
Putin letěl na státní návštěvu Spojených arabských emirátů, kde ho přivítali se vší parádou. I stíhačky obkružovaly místo setkání a na počest ruského prezidenta kreslily na nebi ruskou trikoloru
pro srovnání :
Minulý rok se americký prezident Biden pokusil s Emiráty domluvit na sankcích proti ruské ropě.
byl omítnut
Německý prezident Steinmeier zase nedávno v Kataru čekal půl hodiny v letadle
O budoucnosti se dnes už nerozhoduje na západě , ale v Moskvě , Pekingu , Dubaji nebo Novém Dillí.
A toto zařídilo Rusko , protože díky němu se západ se svými sankcemi částečně ekonomicky a zejména mocensky odrovnal , tím je otevřena cesta k prosperitě státům globálního jihu. Proto také ta pocta Ruskému prezidentovi ze strany SAE , proto také došlo k politickým převratům v Africe.
Neodvádějte řeč na Afriku!
Sám tvrdíte, že vyšetřují orgány v trestním řízení, a přesto tady po dezolátsku tvrdíte, že plynovody zničily státy NATO. Místo předložení důkazů začnete ukazovat na libovolnou nesouvisející záležitost.
Ono tvrdím že NS2 zničily státy NATO. Tato událost posloužila zejména USA a Norsku , poškodila zejména Německo. Němci vydali prohlášení , že zveřejnění viníků sabotáže NS1 a NS2 není v zájmu Německa a to znamená , že se jedná o někoho ze států NATO. V každém případě to byl útok mířený proti Rusku a sekundárně Německu.
Sám si oponujete.
Navíc Německo žádné takové stanovisko nevydalo, a i kdyby ho vydalo, tak váš závěr z něj je jen jeden z možných.
Navíc Rusko v té době dělalo vše proto, aby žádný plyn plynovodem nedodávalo, a nic jím neteklo. A navíc se o to pokusili už dříve viz ekonomický deník: Rusové chtěli loni vypnout dodávky plynu do Německa už v dubnu. Jenže zákeřný úder se jim nepovedl
Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
Přihlásit se