Trump dnes novým dekretem zahájí rušení ekologických politik Obamy
Prezident USA Donald Trump dnes exekutivním nařízením zruší či upraví vládní regulace, jimiž jeho předchůdce Barack Obama omezil hospodářskou činnost ve prospěch ochrany životního prostředí. Americké novináře s podrobnostmi Trumpova příkazu seznámily zdroje z Bílého domu. Uvolněním ochranného režimu chce prezident vytvořit podmínky pro vznik nových pracovních míst, zejména v těžebním průmyslu a petrochemii.
Trump už během volební kampaně zpochybňoval vědecké teze o globálním oteplování a důkazy o dopadech průmyslové výroby na změny klimatu označoval za výmysl.
Prioritou demontáže ekologické politiky dřívější vlády má být zrušení takzvaného Plánu čisté energie, jímž Obama v roce 2014 zavázal americké tepelné elektrárny k omezení škodlivých emisí do roku 2030 o třetinu stavu z roku 2005.
Plán nikdy nebyl realizován kvůli žalobám, které na něj podaly těžební společnosti a státy USA ovládané republikány. Likvidací Plánu čisté energie bude nyní pověřena Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA). „Půjdeme jiným směrem,“ řekl agentuře Reuters zdroj z Bílého domu.
„Dřívější vláda svou politikou poškodila pracující. Dokážeme ochránit životní prostředí a zároveň dát lidem práci“.
Trumpovo exekutivní nařízení nazvané Energetická nezávislost má být zatím nejobsažnější ze všech, která prezident dosud vydal.
Dekret má uvolnit tříleté moratorium na pronájem federálních pozemků pro těžbu uhlí zavedené loni v lednu, revidovat omezení pro emise metanu při těžbě ropy a zemního plynu a snížit váhu ekologických aspektů při schvalování jiných vládních nařízení.
Žádnou zmínku naopak exekutivní příkaz podle agentury AP neobsahuje ohledně pařížské dohody o klimatu z prosince 2015, která státy zavazuje k omezení emisí skleníkových plynů.
Trump během volební kampaně sliboval, že od dohody odstoupí, ale po zvolení se už o tomto záměru nikdy nezmínil. Podle činitelů Bílého domu vláda americký postoj k pařížské dohodě teprve zkoumá.
Američtí ochránci životního prostředí se proti nové politice Bílého domu hodlají bránit. Skupina zvaná Earthjustice chce prezidentský dekret zažalovat u soudu, protože podle ní „ignoruje právo a vědeckou realitu“. Organizace NextGen Climate, kterou řídí miliardář Tom Steyer, označila podle agentury Reuters Trumpovo nařízení za „útok na americké hodnoty a ohrožení životů, bezpečnosti a prosperity každého Američana“.
Šéf americké obchodní komory Thomas Donahue naopak Trumpovy záměry přivítal.
„Je to vítaný ústup od strategie dřívější vlády, která omezením pracovních příležitostí dusila ekonomiku a zdražovala energii,“ řekl Donahue.
Mohlo by vás zajímat:
V USA jsou jediné dva ekonomicky konkurenceschopné způsoby těžby uhlí - povrchová těžba a mountaintop removal. Ani jeden z těchto způsobů nepotřebuje k těžbě moc lidí. Trh s plynem už mají teď přesycený. A populační centra při západním a východním pobřeží si ta pravidla stejně budou chtít vynucovat.
A takhle by šlo rozebrat ty nesmysly bod po bodu.
Tady totiž nejde vůbec o nějaké životní prostředí nebo pracovní místa nebo energetickou nezávislost. Je to jen čisté rozdávání ze státního/veřejného kamarádům miliardářům. Jsem zvědavý jak rychle se politici leknou až jim to voliči začnou dávat doma sežrat. S Obamacare to šlo překvapivě rychle.
Čisté rozdávání ze státního kamarádům miliardářům bylo v USA zavedeno za obamy.
Super, ten neexistující článek mě fakt skoro přesvědčil. Jen škoda, že vím i o tom, že ropný průmysl je dotovaný v USA už asi 100 let a uhlaři stejně dlouho dostávají federální půdu k těžbě zadarmo nebo za směšný pakatel.
Hledej šmudlo. Cucání ničím nepodložených blábolů z prstu zvládáš. Nalezení odkazu a relevantních argumentů ti jde mnohem hůř. http://www.nationalreview.com/article/436228/wind-energy-subsidies-billions-and-billions-your-tax-dollars
to základní je , že v USA klesá zaměstnanost a je to proto ,že díky byrokracii v Americe zdražuje všechna výroba. Když my budeme nekonkurenceschopní a dovoz převáží vývoz , pak půjde cena koruny dolů a tím se sníží životní úroveň obyvatel , ale zase se najde nová rovnováha. V Americe to takto nefunguje, protože úbytek pracovních sil se netýká celého území a dolar je rezervní měna , která má proto vyšší hodnotu než odpovídá reálné ekonomice a kurz dolaru se mění také podle toho jak se mění dolarové rezervy jednotlivých států. Ve výsledku sice nemají Američané problém s dluhem , ale s tím že vysoká cena dolaru zlevňuje dovozy zboží a zhruba 8% Američanů v produktivním věku kvůli tomu nemá práci , žijí nuzně z různých podpor příležitostných prací , z část z nich sedí v kriminále. Mnoho Američanů běžných Američanů co nemají na to, aby studovali nějakou prestižní univerzitu se proto bojí o práci a proto také volili Tumpa. A co musíte udělat , abyste dal lidem práci - musíte omezit dovozy a zvýšit konkurenceschopnost vlastní země - jinak to u země typu USA prostě nejde oni nemohou devalvovat dolar tak snadno jako my před pár lety korunu. Problém je v tom ,že protekcionismus vede k novým pracovním místům jen přechodně, protože tím zdraží zboží a lidé si ho budou moci koupit méně státy provedou protiopatření bude zasažen vývoz , takže přijde o práci ještě více lidí než jí získá a celkově je to cesta do ekonomického poklesu. Jediné co tedy může Tramp udělat je zlevnit vlastní ekonomiku tím ,že zlikviduje část legislativních omezení , tím se zlevní celá ekonomika poklesne dovoz , vzroste vývoz, klesnou ceny energií a celé to zapříčiní trvale vyšší růst HDP takže větší tvorbu pracovních míst a růst zaměstnanosti , pokles kriminality růst životní úrovně atd . Proto je také Trump tak populární u běžných Američanů ti bohatší , kterých se tyto problémy netýkají ho nemají rádi , protože ti na těch úřadech i firmách parazitují na těch různých nařízení nesmyslných grantů typu zkoumání velikosti penisu homosexuálů atd. / tento systém parazitů funguje i u nás a v celé EU. A těmto lidem je takový Trump nepříjemný, protože je připraví o část jejich peněz o část jejich moci. A o tom byly volby v USA. A proto se v Bruselu tak brečelo , když to vyhrál Trump a dělá přesně to, co slíbil a díky tomu půjde Amerika nahoru - pro Brusel je to velmi špatná zpráva, protože nejvíce se bojí toho , i lidi u nás nebudou chtít riskovat a pracovat proto, aby si někdo jiný za jejich peníze užíval o tom to je.
Máte na výběr, buď budete věřit Trumpovým řečem, nebo údajům z Bureau of Labor Statistics. Já mám tendenci věřit úřadu, kterému je vlastně politika ukradená.
A pokud se Vám líbí představa, že konkurenceschopnost se získá snížením životní úrovně dolních 90% na úroveň Číny, vaše volba.
Co jiného může US prezident dělat pro zvýšení konkurenceschopnosti? Třeba zlepšit úroveň školství, zajistit, aby se špičkového vzdělání dostalo všem talentovaným dětem. Mám-li to zaměřit na energetiku, podporovat taková odvětví energetiky, která zaměstnávají hodně lidí a nedají se outsourcovat v Číně. Obory, které v posledních letech HODNĚ nabíraly jsou montér FV instalací, technik-údržbář větrných elektráren, dělník v továrně na elektromobily nebo baterie, montér instalující techniku/stavař provádějící stavební úpravy vedoucí k účinnějšímu využívání energií.
Jenže co na tom, Trump se zatím v Bílém domě (a Maro Lagu) zatím chová jako líný blbeček, který nic neumí, ničemu nerozumí, informace získává z televize a na co šáhnul, to zkazil. Pravděpodobně dodrží tradici posledních tří konců vlády republikánů (Nixon-Ford, Reagan-Buch sr., Bush jr.) a skončí svůj mandát za probíhající hluboké recese.
Ty socialistické nápady s „tvorbou“ pracovních míst pomocí lití dotací do OZE a jiných nápadů jsou poměrně bizarní.
Dobře to ilustruje tento příběh:
Our friend the late Milton Friedman once told us a story of being in India in the 1960s and watching thousands of workers build a canal with shovels. Milton asked the lead engineer, Why don’t you have tractors to help build this canal? The engineer replied: “You don’t understand, Mr. Friedman, this canal is a jobs program to provide work for as many men as possible.” Milton responded with his classic wit, “Oh, I see. I thought you were trying to build a canal. If you really want to create jobs, then by all means give these men spoons, not shovels.”
Ostatně soudím, že vytvářet špatně placená místa montérů fotovoltaických elektráren je pro USA naprosto k ničemu, zvláště při dnešní úrovni tamní nezaměstnanosti.
reagujte na to co jsem psal , ne na Vaše bludy o snížení životní úrovně na úroveň Číny.
Každé umělé pracovní místo typu montér čínských panelů zničí minimálně 2 normální pracovní místa u FV panelů to bude více. Samozřejmě , že naše Bruselem ovládaná média se snaží z Trumpa dělat idiota. Vybudovat a řídit firmu jako má on není hračka. U něco podobného dokázalo jen pár lidí.
A to ještě ne vždy čestně.
Ty socialistické nápady s "tvorbou" pracovních míst pomocí lití dotací do OZE a jiných nápadů jsou poměrně bizarní. Dobře to ilustruje tento příběh:
Our friend the late Milton Friedman once told us a story of being in India in the 1960s and watching thousands of workers build a canal with shovels. Milton asked the lead engineer, Why don’t you have tractors to help build this canal? The engineer replied: “You don’t understand, Mr. Friedman, this canal is a jobs program to provide work for as many men as possible.” Milton responded with his classic wit, “Oh, I see. I thought you were trying to build a canal. If you really want to create jobs, then by all means give these men spoons, not shovels.”
Ostatně soudím, že vytvářet špatně placená místa montérů fotovoltaických elektráren je pro USA naprosto k ničemu, zvláště při dnešní úrovni tamní nezaměstnanosti.
Pardon, patřilo výše
Dobrá budeme konkrétní, jaká dvě normální místa zničil montér solárních panelů? Prosím konkrétní statistiky, to, že jste si to teoreticky odvodil mi nestačí.
A nebojte, česká média nejsou mým zdrojem informací. Proč chodit ke kováříčkovi, když si mohu pro informace chodit ke KOVÁŘŮM, přímo v USA. A podle veřejně dostupných informací, firmu zdědil. Narodit se papínkovi miliardáři není umění, to je jen štígro.
Ten tvůj KOVÁŘ bude zřejmě odborník na propagandu a ne na energetiku nebo zaměstnanost. Nastuduj si fakta. Číst snad umíš.
Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
Přihlásit se