Sériová výroba malých modulárních reaktorů NuScale je opět o krok blíže
Malé modulární reaktory vyvíjené společností NuScale jsou v aktuální době jedním z nejpokročilejších konceptů vyvíjených modulárních reaktorů. Pomoci dostat reaktor z rýsovacího prkna do výroby by měla i nová dohoda, kterou společnost uzavřela s jihokorejským výrobcem komponentů, který by měl již brzy zahájit výrobu součástí sloužících pro kování tlakových nádob reaktoru.
Do technologie malých modulárních reaktorů jsou v posledních letech vkládány značné naděje jakožto potenciální cesty k jaderné renesanci. Jedním z nejpokročilejších návrhů je modulární reaktor americké společnosti NuScale.
O vybudování modulárních reaktorů projevuje zájem řada zemí v Evropě, jako například Bulharsko, Rumunsko, Polsko či Ukrajina. Strategické partnerství s NuScale uzavřel i ČEZ, který nedávno roce rovněž v areálu jaderné elektrárny Temelín vyčlenil místo na případnou výstavbu prvního modulárního reaktoru v Česku.
Modulární reaktor společnosti se na začátku tohoto týdne opět přiblížil zahájení výroby poté, co NuScale uzavřela dohodu s jihokorejskou Doosan Enerbility, dříve známou pod názvem Doosan Heavy Industries & Construction, jež by měla umožnit spuštění výroby potřebných částí pro následnou výrobu reaktorových nádob.
Konkrétně by se mělo jednat o matrice, které budou následně využívány při kování horní části reaktorových nádob. Výroba by se měla plně rozběhnout v druhé polovině příštího roku.
„Doosan Enerbility neustále upevňuje strategickou spolupráci se společností NuScale Power a je plně připravena na výrobu SMR. Rostoucí poptávky po SMR na trhu rovněž otevře dveře pro účast našim subdodavatelům,“ uvedl při příležitosti uzavření dohody Geewon Park, výkonný ředitel Doosan Enerbility.
Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
Přihlásit se