Domů
Elektrárny ve světě
Australský ministr energetiky: Přivítal bych výstavbu nových uhelných zdrojů
Důl DeGrussa ve východní Austrálii bude disponovat největší hybridní FV-diesel elektrárnou na světě. Zdroj: JuWi

Australský ministr energetiky: Přivítal bych výstavbu nových uhelných zdrojů

Australský ministr energetiky Josh Frydenberg vysílá pozitivní signály ohledně možné výstavby nových uhelných zdrojů. Australská energetická koncepce přitom s výstavbou uhelných zdrojů již nepočítá.

Frydenberg před jednáním o budoucnosti uhlí v Austrálii vyjádřil svou podporu stavbě nových uhelných elektráren, tak aby docházelo k jejich generační obměně. Ovšem ekonomické modely založené na současné australské státní energetické koncepci (National Energy Guarantee) uvažují snižování produkovaných emisí CO2 i pomocí kroků jako je postupné vyřazování starých uhelných zdrojů bez výstavby nových.

Ministr uvedl, že novelizovaná energetická koncepce by mohla prodloužit životnost stávajících zdrojů, což je možnost, se kterou nesouhlasí mnoho místních samospráv, na kterých následně leží vlastní implementace energetické koncepce.

„Přivítal bych, kdyby se v naší zemi vystavěly nové uhelné zdroje, protože dodávají spolehlivě elektřinu v základním pásmu výroby a sloužily nám dobře nejen v minulosti, ale budou nám dobře sloužit i v budoucnosti. Máme dnes 20 uhelných elektráren s průměrným stářím 27 let. Ačkoli jejich životnost není neomezená, jistě tu budou déle než 27 let, a státní koncepce má poskytnout stabilitu investorům a majitelům těchto zdrojů.“ australský ministr energetiky Josh Frydenberg

Podle názoru Frydenberga uhelné zdroje poskytují systému spolehlivý zdroj energie, a tento aspekt měl být v energetické koncepci zahrnut. Postoj současného ministra nejvíce kritizuje předchozí ministr energetiky Tonny Abbott.

Ovšem například současný poslanec Marc Coulton míní o státní koncepci, že sice míří správným směrem, ale vláda musí podle jeho názoru brát na zřetel zajištění spolehlivosti dodávek a snížení cen za energii. Nechal se slyšet, že je vždy nutné pamatovat na to, aby i starší voliči z jeho volebního okresu v Parkers si stále mohli dovolit provozovat své klimatizace. Diskuze o státní koncepci budou pokračovat na začátku srpna, kdy budou mít všechny místní úřady možnost nový návrh ministra vetovat.

Ad

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(14)
Jan Veselý
2. červenec 2018, 19:03

Já bych si přál hodinky s vodotryskem, nafukovací video, vlastní tramvaj a světový mír. Dostanu to se zhruba stejnou pravděpodobností s jako dostane Josh obměnu australských uhelných elektráren. Hlavně, když státy Australské federace jdou svou energetickou politikou úplně jiným směrem než by si přál ministr za stranu "poskoků Ruperta Murdocha a australských těžařů".

Carlos
2. červenec 2018, 19:27

Kolik za tramvaj? Možná bych mohl poptat, známý má kontakt v DP. :)

Jinak bohužel mi to programování vlezla práce, měli jsme tam toho teď víc, takže ta simulace se mírně opožďuje.

Petr
3. červenec 2018, 11:25

Austrálie má tolik uhlí, že elektrárny na ně nakonec obnoví v každém případě.

Jenom burzovní spekulanti si přejí pokaždé v rámci maximálních výkyvů trhu na kterých nejvíc vydělávají, provést nějakou větší destrukci celého odvětví (nebo aby tomu alespoň pod propachandou spřízněných médií drtivá většina investorů uvěřila) pak to celé ve velkém levně skoupit, a rozjet znovu v nové velké vlně, která třeba bude podstatně modernější jen v přidané trubce simulující "věčné ukládání" CO2 pod mořské dno.

Jenže právě tento destruktivní a prolhaný přístup na rozdíl od neustálého postupného vývoje, na který najela Čína plně v 80. letech, dovedl Západ do jeho dnešní už nekonkurenceschopné situace s takovou ideologií morálně zdevastovaným vlastním obyvatelstvem, zvláště v oborech vyžadujících dlouhodobě poctivou práci.

Jan Veselý
3. červenec 2018, 15:51

Austrálie má dost všeho. Mají uhlí, plyn, uran, vítr, slunce a někde i vodu. O tom, co se fakticky bude stavět, rozhodne hlas lidu, ekonomika a vládní politika. Vládní politika jde proti prvním dvěma silám, takže nejspíš prohraje.

A ty upadkové kecy už jsou trapné. Změňte desku.

Petr
4. červenec 2018, 12:03

No takže je jasné, že Austrálie bude ve svých pustinách vyrábět elektřinu z toho, co se nejméně vyplatí exportovat.

Nakonec nejspíš budou jako teď Čína maximálně spalovat uhlí a průmysl (klidně s úplným vynecháním běžných domácností) tou elektřinou roboticky vyrábět solární panely.

Petr
4. červenec 2018, 12:24

Jinak když popíráte i úpadek, tak to musíte mít stupeň zasvěcení užitečný idiot-aktivista.

Protože i na nižších stupních židozednářské pyramidy se už všude mluví o pádu dnešního Západního systému, který by při poctivém plnění slibů podepsaných bílým často bezdětným důchodcům v oblasti penzí a dostupného zdravotnictví po mnoha desetiletích náročné (i když třeba mnohdy v kancelářích uměle vytvořené a nesmyslné) práce, musel při dnešním tvoření peněz a mezinárodním obchodu, na to nakonec odprodat většinu akciovek Číňanům.

A používá se hrozba, že v tom případě by na Západě veškerá záprodaná pomocná elita přišla o luxusně přeplácená manažarská místa.

Na vysokých místech se pak uvažuje jestli přejít na nějaký systém velmi podobný Čínskému, nebo rovnou absolutistickou centrální vládu bankéřů, kteří by museli uplácet už jen pár lidí v případě EU pouze tisícovku v Evropském parlamentu a okolí.

Jan Veselý
4. červenec 2018, 15:01

To se určitě dá léčit.

Carlos
7. červenec 2018, 00:48

Psali kde? Na Sputniku?

Jediný kdo tu vykazuje znaky úpadkového myšlení jste vy a jen a pouze vy, jedním z projevů je totiž hledání viny naprosto všude jen ne u sebe, vymýšlení šílených teorií kdo za to může a přitom ignorování daleko prostších vysvětlení. Jenom si prostě odmítáte připustit že lidi se chovali jak se chovali že udělali co udělali atp.

Jo kdybyste znal třeba myší ráj, tak se nebudete divit ničemu. Na lidi nikdo nemusí nic vymýšlet, konspirace a podobně, lidé jsou totiž dost pitomí aby provedly takové věci jako zavést si systém s prvky letadla a podobně. A jen tak mimochodem, v Rusku se vracejí k Bismarckovu výpočtu odchodu do penze, hezky až za nadějí na dožití.

Martin Pácalt
7. červenec 2018, 17:16

p. Veselému: Mýlíte se. Petr již v léčení je. Jen si zapomněl vzít všech svých 6 pilulek ;-) .

Jan Veselý
7. červenec 2018, 23:01

Ta správná léčba je asi dle klasika: "Pořádný steak, dvě piva a přestat řešit blbosti."

Carlos
7. červenec 2018, 23:31

No nevím, steaky a pivo... Navrhoval bych spíše léčbu podle Dr. Grünsteina.

(Fakt že jsem investoval do chininu s tím opravdu nemá co dělat :D )

Petr
8. červenec 2018, 19:38

Díky hoši za starost o mé zdraví :)

Ale zatím svůj pohled na realitu skutečně léčit nepotřebuji, momentálně mi už léta vydělává poměrně velké peníze na burze, na úkor lidí skutečně žijících v iluzích a postižených ovčí mentalitou.

Pavel
6. červenec 2018, 23:19

.... tohle se taky dá léčit.

Carlos
6. červenec 2018, 23:50

...ovšem na záchvaty vulgarismu a žlučovitost ještě pilulku nemáme...

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se