Doosan Škoda Power obdržela první objednávku turbíny do Japonska
Doosan Škoda Power podepsala smlouvu na dodávku dvoutělesové parní turbíny pro novou elektrárnu na biomasu. Nová elektrárna bude stát ve japonském městě Sodegaura. Pro Doosan Škoda Power je to historicky první dodávka parní turbíny do země vycházejícího slunce. Japonský trh byl dlouho považován za prakticky nepřístupný kvůli úplné dominanci místních výrobců.
Parní turbíny Doosan Škoda Power jsou až na několik výjimek provozovány v elektrárnách po celém světě. Až do začátku letošního roku bylo jednou takovou výjimkou Japonsko, kde domácí výrobci vždy dodávali technologie pro výrobu elektrické energie.
Společnost Doosan Škoda Power uvedla, že technické parametry jejích parních turbín a silná podpora korejské mateřské společnosti Doosan Heavy Industries & Construction jí umožnily proniknout na japonský trh. Po technickém vyhodnocení si hlavní dodavatel projektu společnost Chiyoda a konečný uživatel Osaka Gas Group vybrali výrobní blok složený ze zařízení dodávaného skupinou Doosan. Dodavatelem dvoutělesové parní turbíny bude plzeňská Doosan Škoda Power.
Doosan Škoda Power dodá dvoutělesovou parní turbíny DST-S10. Parní turbína má jmenovitý elektrický výkon 75 MWe. Turbína je určena pro novou elektrárna na biomasu postavenou v souladu s vládním programem na výstavbu zelených zdrojů. Turbína se nyní vyrábí v plzeňském závodě a zahájení komerčního provozu je naplánováno na rok 2022.
„Díky vysoké technické kvalitě dodávaného zařízení nám může úspěch v tomto projektu pomoci vstoupit na japonský trh. Kvůli státní podpoře existuje v současné době v Japonsku několik podobných projektů v různých stavech přípravy. Věřím, že navzdory různým administrativním překážkám budeme úspěšní v místní tvrdé konkurenci,“ řekl Jaroslav Hejl, vedoucí prodeje pro asijský trh.
Zdroj úvodní fotografie: Diesel & Gas Turbine
Mohlo by vás zajímat:
Korejská firma bude dodávat z Čech do sousedního Japonska turbinu. Aspoň ty obrovské lodě vozící zboží z Koreje a Číny do Čech povezou i něco nazpátek, když už teď plastový odpad nevozí.
To jsou ty paradoxy....
FV panely vozí přes celý svět celý rok, jedna zakázka na parní trubiny to asi nevytrhne.
Lopatky a tubusy pro VE určitě taky urazí nemalé tisíce kilometrů.
Ale nakonec, je to pro elektrárnu na biomasu, tedy bude to bezemisní (proekologické - protiantiekologické), měl byste jásat.
Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
Přihlásit se